Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj balustrady z PCV są nieodłącznym elementem każdej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie dom bez parkanu. Żeby można się było przedostać na teren prywatnej posiadłości potrzebna jest furta oraz brama.
Bezspornie bramy oraz furty ogrodzeniowe powinny być rzetelnie skonstruowane jako ze narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć plotki z plastiku na plot i furtę sztachetowa. Toteż jakie powinny być furty a także bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle duża żeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa winna także gwarantować przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Najczęściej przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo albo lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe w większości wypadków są zawieszone ponad murkiem bramka winna być trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe aby plot PVC na ogrodzenie i bramę sztachetowa było równej wielkości.

Przy doborze sztachetki plastikowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna albo rozwierana. Aby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć pod uwagę fakt iż sztachety plastikowe przy bramie winno być na tyle długie żeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się iż winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama wjazdowa i furta ma być zrobiona. Te dwa składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby sztachety z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet prezentowało się jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno wykorzystać do wypełnienia bramy bądź furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar