Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się psują i mogą ostatecznie stracić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Jak zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wobec tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar